Xbox One X zaprezentowany podczas konferencji E3

Pin It

Podczas tegorocznych targów E3 Microsoft pokazał swoją nową konsolę. Phil Spencer odpowiedzialny m.in. za projekt Xbox One X orzekł, że Playstation 4 Pro nie jest konkurentem dla najnowszej konsoli.

Nowa konsola ma kosztować 499 USD, a w Polsce powyżej 2 tys. złotych. Na rynek trafi 7 listopada br. Cena wzbudza nie lada zamieszanie, lecz patrząc na jej parametry techniczne, prawdopodobnie będzie mogła konkurować z PC. Większość narzeka na zbyt wysoki koszt zakupu sprzętu.

Szef działu marketingu Aaron Greenberg wyznał, że jest dumny z przyjętego progu cenowego. Podkreślił, że model był projektowany jako produkt premium i przypomniał, że jest to najmocniejsza konsola na rynku. – Jest to towar dla ludzi, którzy chcą mieć najlepszą konsolę do grania jaka kiedykolwiek istniała – stwierdził.

We wnętrzu konsoli znajdziemy 8-rdzeniowy procesor AMD o częstotliwości 2,3 GHz, do tego 12 GB RAMu GDDR5, moc 6 teraflopów procesora graficznego sprawia, że bez wątpienia będzie to najmocniejsza konsola dostępna na rynku. Wystarczy teraz czekać na odpowiedź Sony.

Film z oficjalnym zwiastunem poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *