,,Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?” – zaproszenie

Pin It

Czym jest sztuczna inteligencja? Dlaczego wzbudza kontrowersje u jednych, a w innych przerażenie? Tym razem w ramach projektu „Warsztaty mediów cyfrowych” będzie można dowiedzieć się nieco więcej na temat AI.

– Chcemy pokazać, że sztuczna inteligencja jest bardziej namacalna niż nam się to obecnie wydaje. Dodatkowo uważam, że jest to dobry moment na porozmawianie o tym, w którą stronę prowadzi ludzkość rozwój technologiczny. Tym bardziej, że ta moralna panika jest wciąż obecna i jak się okazuje, nie bez powodu. – tłumaczy mgr Joanna Marszalec, doktorantka Zakładu Filozofii i Socjologii Polityki na Wydziale Politologii UMCS, prowadząca spotkania w ramach cyklu „Warsztaty mediów cyfrowych”.

Gościem wydarzenia jest mgr Paweł Olszewski. To asystent w Zakładzie Układów Złożonych i Neurodynamiki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, który naukowo zajmuje się robotyką i sztuczną inteligencją. Tym razem skupi się na AI i postara się odpowiedzieć na pytanie: czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

O tym jak świat będzie wyglądał w najbliższej przyszłości i gdzie zaprowadzi nas rozwój technologiczny będzie można dowiedzieć się już 20 czerwca o godz. 18.00 w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” UMCS. Spotkanie odbędzie się na sali widowiskowej.

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/143216786225096/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *