Nowinka od Rolls-Royce

Pin It

Marka postanowiła pokazać unikatowy model – Sweptail. Nowe auto od Rolls-Royce miałoby kosztować 13 milionów dolarów.

Okazuje się, że byłoby to najdroższe auto w historii motoryzacji. Już słynny Bugatti Chirona, który kosztuje 3 miliony dolarów, przy tej kwocie jest rozsądnym rozwiązaniem. Obecnie najdroższym sprzedanym samochodem jest Ferrari 250 GTO rocznik 1962. Wynika to z faktu, iż wyprodukowano zaledwie 36 egzemplarzy tego pojazdu.

Sweptail ma być przede wszystkim powrotem do czasów świetności Rolls-Royce’a. To swego rodzaju odpowiednik haute couture w motoryzacji. Ma spełniać potrzeby indywidualnego klienta. Co ciekawe, nowy model powstawał przez cztery lata.

Według informacji podanych przez przedsiębiorstwo, pomysł powstał w skutek zamówienia klienta, który chciał, aby wyprodukowano unikatowy model. Miał on być inspirowany luksusem i elegancją, takimi jak jachty z lat 20. XX wieku.

To co wyróżnia nowego Rolls-Royca to przeszkolony dach. Chociaż brakuje pełnej specyfikacji samochodu, to prawdopodobnie został zbudowany na płycie modelu Phantom obecnej generacji. Natomiast maska może skrywać 6,75-litrowy silnik V12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *