Google kontra Komisja Europejska – gigantowi grozi ponad miliardowa kara

Pin It

Od 2010 roku Komisja Europejska uważnie przygląda się internetowemu gigantowi – firmie Google. Według unijnej komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager, istnieje podejrzenie, że firma wykorzystuje swoją pozycję na rynku internetowym do promowania swoich usług i spychania w cień usług konkurencyjnych. Jeśli podejrzenia okażą się prawdziwe, to na Google może zostać nałożona największa kara finansowa w historii UE.

Jak donoszą zachodnie media, Komisja Europejska jest już na końcowym etapie dochodzenia w sprawie praktyk monopolistycznych rzekomo prowadzonych przez Google. Największe zastrzeżenia Komisji budzi promowanie aplikacji Google Shopping w wynikach wyszukiwania stron internetowych. Inne podejrzenia dotyczą dążeń monopolistycznych w zakresie map cyfrowych oraz systemu Android.

Jeśli Komisja Europejska udowodni i podtrzyma swoje stanowisko wobec giganta z Mountain View, może nałożyć na firmę rekordową grzywnę. Według nieoficjalnych informacji kara pieniężna ma wynieść nawet 1,06 mld euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *