Etykieta dla czworonogów

Pin It

Kochamy zwierzęta, dbamy o nie i staramy się im zapewnić jak najlepszą opiekę. Fani czworonogów zawsze stają przed dylematem, co zrobić, gdy wybierają się na wielogodzinne przyjęcie. Wziąć ze sobą swojego pupila czy lepiej pozostawić go pod czyjąś opieką? A co w sytuacji gdy nie ma komu zająć się zwierzakiem?

Pomimo że zdrowie i szczęście czworonoga jest dla nas najważniejsze, nie powinno zabierać się zwierzaków na przyjęcia. A szczególnie już w nowe miejsce, gdzie będzie bardzo dużo ludzi. Dodatkowo, jeśli już właściciel decyduje się na wzięcie ze sobą pupila, wcześniej powinien zapytać o pozwolenie gospodarza.

Natłok zapachów, tłum ludzi głaszczący czworonoga, może nie spodobać się samemu zainteresowanemu i sprawić, że będzie czuł się zestresowany i nieszczęśliwy. Inną codzienną, ale trudną sytuacją jest transport publiczny. Co w sytuacji, gdy musimy z niego skorzystać?

Przede wszystkim należałoby wybrać godziny, w których jest mniej tłoczono. Wynika to nie tylko z komfortu współpasażerów, ale także czworonoga. Trzeba też zadbać o to, aby miał kaganiec lub był przewożony w odpowiednio stworzonym do tego nosidełku. Nie można zapomnieć, że przed opuszczeniem transportu należy posprzątać po swoim pupilu.

Warto pamiętać także o tym, aby nie rzucać się na psa, nawet gdy znamy jego właściciela, do głaskania. Najpierw niech zaakceptuje obecność nowej osoby i zapozna się z jej zapachem. Akceptację okaże dotykając mokrym nosem lub liżąc dłoń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *