„Ciało bez wieku. Jak zatrzymać czas, by cieszyć się zdrowiem i dobrym wyglądem” – Peta Bee, Sarah Schenker – recenzja

Pin It

Każdy człowiek doświadcza w życiu momentu przełomowego. Dla niektórych jest to znalezienie pierwszej pracy, dla innych narodziny dziecka, a jeszcze innych wkroczenie w kolejną dekadę swojego życia.

Wkroczenie w czwartą dekadę niesie ze sobą wiele zmian, zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Ta ostatnia jest szczególnie wrażliwym tematem, zwłaszcza dla kobiet. Któż więc posiadał najlepsze predyspozycje do napisania książki, która stałaby się swoistą „Biblią” dla wszystkich tych, którzy po przekroczeniu pewnej granicy wieku zaczęli odczuwać dyskomfort? Oczywiście, kobieta – dokładniej dwie kobiety.

Obie autorki należą do grona osób aktywnych od zawsze, które swoją pasję zmieniły w pracę. Peta Bee z wykształcenia jest dziennikarką i dietetyczką. W swoich artykułach, z powodzeniem łączy te dwie dziedziny nauki, tworząc tym samym małe kompedia wiedzy dla osób zainteresowanych aktywnością sportową i zdrowym odżywianiem. Sarah Schenker jest dyplomowaną dietetyczką, która wyspecjalizowała się w żywieniu sportowców. Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej zaobserwować schematy w reakcji organizmu na żywienie i aktywność fizyczną, które stały się bazą do napisania tej książki.

Poradnik Ciało bez wieku podzielony został na dwie części. Pierwsza stanowi opis metody, która pozwoli osobom w dojrzałym wieku zadbać zarówno o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. W tej części, autorki poprzez przytoczenie własnych problemów i doświadczeń pokazują jak wprowadzenie niewielkich zmian w diecie i zwiększenie aktywności fizycznej potrafi poprawić jakość naszego codziennego życia. Przedstawione zostają argumenty, dlaczego niektóre dotychczasowe zwyczaje wpajane nam od dzieciństwa (np. śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia), po 40. roku życia przestają mieć znaczenie oraz jak w bezbolesny sposób przejść proces przemiany. Natomiast na drugą część składają się zbilansowany program żywieniowy oraz zestawy ćwiczeń, które w łagodny sposób wprowadzą czytelnika w świat aktywności fizycznej.

Książka Ciało bez wieku to idealna pozycja dla osób chcących zmienić swoje dotychczasowe życie. Autorki udowadniają, że większość reguł, którymi kierujemy się w kwestiach żywieniowych i sportowych, przestają obowiązywać po 40. roku życia. Niejedzenie śniadania, nie będzie już grzechem numer jeden, a opuszczenie co drugi lub co trzeci dzień zajęć w klubie fitness pozwoli naszym mięśniom odpocząć i zregenerować się, dzięki czemu ćwiczenia będą efektywniejsze.

Ponadto, zawarte w książce plany treningowe i żywieniowe stanowią solidną podstawę, dzięki której w krótkim czasie zauważymy pierwsze zmiany w wyglądzie, a także w nastawieniu do świata. Nie od dziś wiadomo, że połączenie odpowiednich ćwiczeń i dobrze zbilansowanej diety stanowi gwarancję dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu.

Książka  Ciało bez wieku jest godna polecenia, ze względu na treść opartą na doświadczeniach samych autorek. Dzięki temu, czytelnik odnajduje siebie w poszczególnych przypadkach i uświadamia sobie jak niewiele potrzeba, aby poprawić jakość swojego życia.

www.bukowylas.pl

Tytuł: Ciało bez wieku. Jak zatrzymać czas, by cieszyć się zdrowiem i dobrym wyglądem

Autor: Peta Bee, Sarah Schenker

Wydawca: Bukowy Las

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-8074-060-0

Liczba stron: 240

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Cena: 32,20 zł

Ocena recenzenta: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *