„Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat” – Adam Grant – recenzja

Pin It

Nazwijmy to pewnym rodzajem buntu, a może manifestacji, który ma nie tylko pobudzać serca, ale przede wszystkim umysły do kreatywnego działania na rzecz biznesu. Ci buntownicy to osoby kładące na szali pomysł i ryzyko porażki. Buntownicy, których źródłem sukcesu stało się podjęcie jednej decyzji, bez pewności jaki przyniesie wynik.

To jedna z tych pozycji, do których powinni zajrzeć szczególnie ci, najbardziej sceptyczni. Buntownicy Adama Granta to obowiązkowa książka dla osób działających w branżach, dla których kreatywność jest podstawą funkcjonowania. Tym razem autor mierzy się z zagadnieniem będącym przedmiotem debaty myślicieli i przedsiębiorców.

Adam Grant nie szczędzi w swojej książce znanych wszystkim nazwisk. Pojawia się Steve Jobs, Sheryl Sandberg, Steve Wozniak, Larry Page, Sergey Brin czy Lucy Stone. To historie wielkich udanych i nieudanych projektów, które pokazują, jak kreatywni radzą sobie z porażkami oraz co robią, aby zamienić je w sukces.

Buntownicy przeglądem inicjatyw i produktów, które z różnych przyczyn potrzebowały więcej czasu albo innego momentu, aby się udać. Adam Grant pokazuje nie tylko powody i możliwe rozwiązania, ale przedstawia pełną historię, z eksperckim komentarzem. A wszystko to jest opisane bardzo prostym, łatwym w zrozumieniu językiem. Książka jest bardzo merytoryczna, wręcz upakowana faktami i opowieściami.

Buntownicy składają się z ośmiu rozdziałów, z których każdy przedstawia cechy oraz specyfikę różnych rodzajów liderów. Ciekawe jest to, że sama w sobie lektura jest źródłem ogromnej wiedzy na temat tego, jak działa rynek czy zarządzania zespołem, ludźmi albo kapitałem.

Ważnym aspektem na jaki zwraca uwagę jest to, że często właśnie osoby nie będące ekspertami w danej dziedzinie mają znacznie lepszy zmysł do prowadzenia tam biznesu. Chodzi przede wszystkim o umiejętne zdystansowanie się i oddzielenie emocji od racjonalnego spojrzenia na produkt.

Mając do czynienia z nieznanymi ci produktami, musisz wykonać krok wstecz i przyjrzeć się im wnikliwie z dystansu. Nieeksperci w jakiejś dziedzinie wydają trafniejsze osądy po przeprowadzeniu dogłębnej analizy.

To kolejna, ale jedyna taka pozycja z zakresu zarządzania. Adam Grant jest nowożytnym myślicielem z innowatorskim podejściem do tematu tworzenia oraz zarządzania biznesem. Dodatkowo wysoka wartość merytoryczna książki zaskakuje bardzo pozytywnie, wszelkie tezy są poparte badaniami lub wnikliwymi analizami.

Buntownicy to pozycja dla każdego, kto planuje tworzenie ryzykownych inwestycji. Szczególnie dla tych osób, które uważają, że nie są one warte zachodu bądź bardzo obawiają się porażki. Dzięki tej książce rozumie się, na czym polega bycie kreatywnym liderem.

fot. www.mtbiznes.pl

Tytuł: Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat

Autor: Adam Grant

Wydawca: MT Biznes

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-8087-458-9

Liczba stron: 436

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Cena: 49,90 zł

Ocena recenzenta: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *